Soru-Cevap

Pokemon GO ne zaman çıkıyor?

Pokemon Go’nun çıkış tarihi kesinleşmemiştir. 2016 yılının ilk aylarında çıkması hedeflenmişti fakat bu süreye yetişmediği için 2016 yazı ya da yaz sonu çıkması bekleniyor.

EDIT: Oyun 8 Temmuz itibariyle resmen piyasaya sürülmüştür. Temmuz ayı sonu gibi tüm kıtalarda oynanabilir hale gelecektir.

Pokemon GO’yu oynayabilmek için nelere ihtiyacım var.

Android ya da iOS platformuna ait bir akıllı telefonunuz olması yeterli. App Store’dan ya da Google Play Store’dan oyunu indirdikten sonra hiçbir şeye ihtiyaç duymadan oyunu oynayabilirsiniz.

Pokemon Go PLUS nedir? Go PLUS olmadan da oyunu oynayabilir miyiz?

Pokemon GO Plus, Nintendo tarafından geliştirilen GPS tabanlı bir cihazdır. Poke topu görünümüne sahiptir ve bileğe takılır. Bu cihaz sayesinde yakınınızda bulunan pokemonları tespit edebilir ve nadir bulunan bir pokemonu herkesten önce yakalayabilirsiniz. Pokemon GO Plus olmadan da oyun oynanabilmektedir. Sadece cihazın sunduğu faydalardan yararlanamazsınız.

Pokemon GO ücretli mi?

Oyunun indirilmesi sırasında herhangi bir ücret talep edilmiyor. Yani oyunu ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz fakat oyun içindeki içeriklerin bazılarının ücretli olacağı söyleniyor.

EDIT: Oyun içi alım bulunmaktadır. Bazı itemler ücretli olarak temin edinilebilir. Oyunu indirmek ve oynamak ücretsizdir.

Pokemon GO nasıl oynanır?

Pokemon GO oyununu, Android ya da iOS mobil cihazınızdan oynayabilirsiniz. Uygulama mağazasından oyunu indirip kurduktan sonra telefonunuzun arka kamerasını kullanarak gerçek ortamlarda gezinerek, ekranda beliren pokemonları yakalayabilirsiniz.